Αποτελέσματα 9ου μήνα

Πολύ καλός ο μήνας που πέρασε, χάρις πολλά προβλέψιμα παιχνίδια. Ακόμα και αυτά που στράβωσαν ήταν για καλύτερο αποτέλεσμα. Συγκεκριμένα:

-Παίξαμε 17 αγώνες.

-Είχαμε 15 επιτυχημένα trades, και 2 αγώνες χωρίς γκολ.

-5-6 από τα παιχνίδια με γκολ μας απέφεραν μεγάλα κέρδη, ενώ 2-3 μόνο πολύ μικρό/μηδενικό κέρδος.

-Το τελευταίο παιχνίδι ήταν αυτό που καθόρισε το εύρος του κέρδους μας. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι, το 1-0 από το 2-0 είχε διαφορά μόνο τεσσάρων λεπτών περίπου, που σημαίνει ότι είναι πολύ πιθανό να κάποιος να πέτυχε το καλό trade ατο 2-0. Στον αγώνα της ΑΕΚ για το Europa, το 0-2 έγινε μέσα σε 10 λεπτά, αλλά ήταν σαφώς πιο επικύνδινο να το κυνηγήσουμε. Σε έναν άλλο αγώνα επίσης, μέσα σε 2 λεπτά ήρθε η ισοφάριση, και το τρίτο γκολ(για κάποιον που τη "πάτησε") ήρθε πολύ οριακά, ίσως κάποιος να το έχασε κιόλας, μειώνοντας τα κέρδη του. Σε γενικά πλαίσια κλείνω τους αγώνες όσο πιο γρήγορα μπορώ, αλλά μερικές φορές τα γκολ έρχονται πολύ γρήγορα. Ευτυχώς για εμάς, ειδικά στη bundesliga, ένα 1-1 πριν το ημίχρονο σπάνια θα μείνει έτσι για πολύ ώρα. Η ομάδα που έβαλε το πρώτο γκολ εμπειρικά πιστεύω πως είναι πιο σύνηθες να πετύχει δεύτερο, παρά να ισοφαριστεί, εκτός από χοντρές περιπτώσεις φαβορί/αουτσάιντερ.

-Συνεπώς ο σημερινός μήνας κυμάνθηκε από 5% μέχρι 10% κέρδη επί του κεφαλαίου μας.